Bul

Vaillant Tarihçe

Vaillant’ın tarihçesi, Johann Vaillant tarafından Remscheid Almanya’da kurulduğu 1874 yılına kadar gitmektedir. O tarihten bu yana ısıtma ve havalandırma sektöründe öncü olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

2013-MS Vaillant Teşhir Gemisinin Avrupa Turu

Vaillant, Mart – Eylül 2013 arasında "Enerji hareket halinde" sloganı ile evlere enerji dönüşümlerini getirmiştir. 50'den fazla Avrupa şehrinde, tesisatçı ve tüketiciler 100 metre uzunluğundaki teşhir gemimizi ziyaret ederek, enerji tasarruflu modern ısıtma teknolojileri hakkında bilgi edinmişlerdir.

2012 Isı Pompası ve Kazan Hibrit Sistem Teknolojisi

Vaillant, Ağustos 2012 yılından itibaren yeni ısı pompası hibrit sistem üretimine başlamıştır. Kompakt ısı pompası ile mevcut bina ve sistemlere, düşük yatırım maliyetleri ile yenilenebilir enerji kaynağının entegre edilmesi sağlanmıştır. Isı pompası, maksimum enerji verimliliği sağlayan yoğuşmalı bir ısıtma cihazı ile kombine olarak çalıştırılmaktadır.

3 kW ısı pompası ve ecoTEC plus ısıtma cihazı – eşsiz bir kombinasyon

2010 zeoTHERM Isı Pompası: Küçük, Etkili, Yüksek Verimli

Vaillant, zeolit – gazlı ısı pompası zeoTHERM ile yeni standartlar belirlemektedir. Böylelikle şimdiye kadar ilk kez, evlerin zeolit ve suyun doğal ısıtma özelliklerinden yararlanması imkanı sağlanmıştır. Bu teknolojik devrimle, sadece yüksek verimli ısı pompası ile enerji tasarrufu sağlanmakla kalınmayıp, düşük CO2 emisyon değerlerine ulaşılması ile de piyasada yeni bir çığır açılmıştır.

Amaç; tasarruf yapmak ve çevreyi korumak.

2007 Asya Pazarına Giriş

Vaillant faaliyetlerini genişletirken Asya pazarı da gelişmektedir. Bu gelişimleri birleştirmek için Çin’in Wuxi kentinde bir fabrika kurulmuştur. Böylelikle de Vaillant, Asya – Pasifik pazarlarında faaliyetlerini sürdürebilecektir.

2001 Markanın Grup Adını Alması

Yeni grup içinde yer alan tüm markalar, kendi pazarlarında faaliyetlerini ayrı olarak sürdürebilmektedir.

Şirket, Vaillant markasını tamamlamak, kendi marka portföyünü genişletmek ve farklı piyasa koşullarını karşılamak için hedeflenen markaları kendi bünyesine katmıştır. Böylece Vaillant Group olarak anılmaya başlamıştır.

1999 Kutlamak İçin Birçok Nedeni Olan Bir Yıl Dönümü

40 milyon kazan satışı gerçekleştiren Vaillant 125. kuruluş yılını kutluyor ve Alman Kalite Ödülünü alıyor.

1997 Termal Güneş Enerjisi Sistemlerinin Piyasaya Sunulması

Sıcak kullanma suyu hazırlamak için piyasaya sunulan termal güneş enerjisi sistemleri ile Vaillant, yenilenebilir enerji kaynakları alanında da ürün portföyünü geliştirmiştir. Böylelikle gelecek için önemli bir adım atılmıştır.

1995 Tek Çatı Altında Geliştirme ve Üretim

Vaillant, kendi ilk duvar tipi kazanını geliştirmiş, üretmiş ve piyasaya sunmuştur. Böylece bir kez daha marka, kendini yeni çevre dostu teknolojileri alanında öncü olarak konumlandırmayı başarmıştır.

1991 Çevre Dostu Yeni Termoblok

Vaillant, yeni düşük emisyonlu termoblok cihazları ile çevresel etkiler alanında yüksek standartlar belirlemiştir. Cihazlar zamanının en düşük emisyon oranı değerlerine sahip olması ile tanınmıştır. Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Türkiye gibi yan kuruluşların açılması da Vaillant’ın doğru yolda olduğunu kanıtlamıştır.

1970 Vaillant Dünyayı Dolaşıyor

Hollanda, Avusturya, Belçika, Fransa, Büyük Britanya ve İtalya’daki yan kuruluşları sayesinde Vaillant ev konforu alanında uluslararası popülerliğinin artmasının zevkini yaşamaya başlamaktadır. 1972 yılı itibari ile Vaillant sekiz milyon cihaz satışını gerçekleştirmiştir.

1967 Isıtma ve Sıcak Su Fonksiyonlarının Akıllı Kombinasyonu

Vaillant, duvar tipi “Gayzer VCW 20” kombi cihazı ile ısıtma ve sıcak su hazırlama fonksiyonlarını tek bir cihaz içinde birleştirmeyi başarmıştır.

Cihaz kısa ısıtma süresi ve ayarlanabilir ısıtma gücü ile kısa sürede değerini kanıtlamıştır.

1961 Duvar Tipi Isıtma Cihazları Piyasasında Devrim

Vaillant teknoloji sınırlarını yeniden tanımlıyor ve piyasaya yenilikçi ve yer tasarrufu sağlayan kapalı devre ısıtma cihazı olan “Gayzer MAG-C 20”yi dünyanın ilk duvar tipi ısıtma cihazı olarak sunuyor.

1924 Vaillant’tan Bir İcat – Merkezi Isıtma

Şimdiye kadar odalar, soba veya şömine ile bireysel olarak ısıtılması gerekiyordu. Bu merkezi ısıtma kazanı ve buna bağlı sistem sayesinde ilk kez birçok radyatörü, tek bir merkezi ısıtıcı üzerinden ısıtmak mümkün olmuştur. Böylece Vaillant tekrar bir ilke imza atmıştır.

1905 Bir Sonraki Büyük Fikir Sayesinde Banyolarda Geniş Alanlar Yaratılmıştır

Vaillant, duvar tipi sıcak su ısıtma cihazını (Şofben) üreten ilk üreticidir.

1899 Bir Tavşan Markanın Yüzü Oldu

Johann Vaillant, bir Paskalya günü bir dergiyi karıştırırken, yumurtadan çıkan bir tavşan resmi görür ve aniden bu tavşanın kendi markasını temsil etmesi kararını verir. Şirketin kendisi gibi bu logo da yıllar geçtikçe birçok kez modernize edilmiş ve tüm Avrupa’da ısıtma teknolojisi alanında en iyi bilinen logolardan biri haline gelmiştir.

1894 İlk Çığır Açan Yenilik

"Kapalı sistem" gazlı sıcak su ısıtıcısı ile Johann Vaillant, piyasada yeni bir çığır açmıştır. Yine bir ilke imza atılarak kapalı boru içinden akan suyun, insanların herhangi bir şekilde zararlı gazlarla temas etmesini önleyerek gaz alevi sayesinde ısıtılması sağlanmıştır. Bu, banyoda devrim anlamına gelmektedir.

Harika bir hikayenin başlangıcı – 1874

Johann Vaillant ailesinin onuncu çocuğudur ve 1874 yılında büyük bir başarı hikayesinin başlangıcı olan kendi bakır dövme ve pompa üretim atölyesini kurmuştur.