Vaillant Tarihçe

Vaillant’ın tarihçesi, Johann Vaillant tarafından Remscheid Almanya’da kurulduğu 1874 yılına kadar gitmektedir. O tarihten bu yana ısıtma ve havalandırma sektöründe öncü olarak faaliyetlerine devam etmektedir

MS Vaillant teşhir gemisinin Avrupa turu 2013

Vaillant, Mart – Eylül 2013 arasında "Enerji hareket halinde" sloganı ile evlere enerji dönüşümlerini getirmiştir. 50' den fazla Avrupa şehrinde, Tesisatçı ve tüketiciler 100 metre uzunluğundaki teşhir gemimizi ziyaret ederek, enerji tasarruflu modern ısıtma teknolojileri hakkında bilgi edinmişlerdir.

Isı pompası ve kazan hibrit system teknolojisi 2012

Vaillant, Ağustos 2012 yılından itibaren yeni ısı pompası hibrit sistem üretimine başlamıştır. Kompakt ısı pompası ile mevcut bina ve sistemlere, düşük yatırım maliyetleri ile yenilenebilir enerji kaynağının entegre edilmesi sağlanmıştır. Isı pompası, maksimum enerji verimliliği sağlayan yoğuşmalı bir ısıtma cihazı ile kombine olarak çalıştırılmaktadır.

3 kW ısı pompası ve ecoTEC plus ısıtma cihazı – eşsiz bir kombinasyon

Sezgisel kontrol konforu – calorMATIC 2011

Vaillant, kullanıcı dostu ısıtma cihazları üreten köklü bir geleneğe sahiptir. Yeni nesil kontrol cihazları calorMATIC, bu geleneği sürdürmekte ve kullanıcıların bireysel ihtiyaçlarını da hesaba katarak yeni bir ufuk açmaktadır. Modern sezgisel ayarlamaları ile calorMATIC kontrol cihazları ortamların istenilen oda sıcaklıklarına ulaşmasını sağlamaktadır. Ayarlamalar hızlı ve kolay bir şekilde düğmelerin "Bastır & Çevir" konseptine uygun olarak kullanılması ile yapılabilmektedir.

Kişisel ve sezgisel – calorMATIC oda sıcaklık kontrolü

Evinizde kullanım amaçlı kojenerasyon ünitesi – 2011

ecoPOWER 1.0 mikro kojenerasyon sistemleri, her ev için alternatif enerji imkanı sunmaktadır. Bu sistem, hem ısı hem de elektrik üretmektedir. Özellikle müstakil veya ikiz villalarda kullanım için tasarlanmıştır. Vaillant böylelikle, piyasada uzun zamandan beri ihtiyaç olan bir teknoloji açığını gidermiştir.

Akıllı ve önceden tanımlanmış ayarlama sistemi sayesinde çevre dostu ve son derece yüksek verimli bir sistemdir.

ecoPOWER 1.0 mikro kojenerasyon sistemleri – Eviniz ve aileniz için akıllı çözüm.

zeoTHERM ısı pompası : küçük, etkili, yüksek verimli – 2010

Vaillant, zeolit – gazlı ısı pompası zeoTHERM ile yeni standartlar belirlemektedir. Böylelikle şimdiye kadar ilk kez, evlerin zeolit ve suyun doğal ısıtma özelliklerinden yararlanması imkanı sağlanmıştır. Bu teknolojik devrimle, sadece yüksek verimli ısı pompası ile enerji tasarrufu sağlanmakla kalınmayıp, düşük CO2 emisyon değerlerine ulaşılması ile de piyasada yeni bir çığır açılmıştır.

Tasarruf yapmak ve çevreyi korumak.

Asya pazarına giriş – 2007

Vaillant gelişmekte ve Asya pazarı gelişmektedir. Bu gelişimleri birleştirmek için Çin’in Wuxi kentinde bir fabrika kurulmuştur. Böylelikle de Vaillant, Asya – Pasifik pazarlarında faaliyetlerini sürdürebilecektir.

Markanın Grup adını alması – 2001

Yeni Grup içinde yer alan tüm markalar, kendi pazarlarında faaliyetlerini ayrı olarak sürdürebilmektedir.

Şirket, Vaillant markasını tamamlamak, kendi marka portföyünü genişletmek ve farklı piyasa koşullarını karşılamak için hedeflenen markaları kendi bünyesine katmıştır.

Kutlamak için bir çok nedeni olan bir yıl dönümü – 1999

40 milyon kazan satışı gerçekleştiren Vaillant 125. Kuruluş yılını kutluyor ve Alman Kalite Ödülünü alıyor.

Termal güneş enerjisi sistemlerinin piyasaya sunulması – 1997

Sıcak kullanma suyu hazırlamak için piyasaya sunulan termal güneş enerjisi sistemleri ile, Vaillant yenilenebilir enerji kaynakları alanında da ürün portföyünü geliştirmiştir. Böylelikle gelecek için önemli bir adım atılmıştır.

Tek çatı altında geliştirme ve üretim – 1995

Vaillant, kendi ilk duvar tipi kazanını geliştirmiş, üretmiş ve piyasaya sunmuştur.Böylece bir kez daha marka, kendini yeni çevre dostu teknolojileri alanında öncü olarak konumlandırmayı başarmıştır.

Çevre dostu yeni Termoblok – 1991

Vaillant, yeni düşük emisyonlu termoblok cihazları ile çevresel etkiler alanında yüksek standartlar belirlemiştir. Cihazlar zamanının en düşük emisyon oranı değerlerine sahip olması ile tanınmıştır. Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Türkiye gibi yan kuruluşların açılması da Vaillant’ın doğru yolda olduğunu kanıtlamıştır.

Vaillant dünyayı dolaşıyor – 1970

Hollanda, Avusturya, Belçika, Fransa, Büyük Britanya ve İtalya’daki yan kuruluşları sayesinde Vaillant ev konforu alanında uluslararası popülerliğinin artmasının zevkini yaşamaya başlamaktadır. 1972 yılı itibari ile Vaillant sekiz milyon cihaz satışını gerçekleştirmiştir.

Isıtma ve sıcak su fonksiyonlarının akıllı kombinasyonu – 1967

Vaillant, duvar tipi “Gayzer VCW 20” kombi cihazı ile ısıtma ve sıcak su hazırlama fonksiyonlarını tek bir cihaz içinde birleştirmeyi başarmıştır.

Cihaz kısa ısıtma süresi ve ayarlanabilir ısıtma gücü ile kısa sürede değerini kanıtlamıştır.

Duvar tipi Isıtma cihazları piyasasında devrim – 1961

Vaillant teknoloji sınırlarını yeniden tanımlıyor ve piyasaya yenilikçi ve yer tasarrufu sağlayan kapalı devre ısıtma cihazı olan “Gayzer MAG-C 20”yi dünyanın ilk duvar tipi ısıtma cihazı olarak sunuyor.

Vaillant’tan bir icat – Merkezi ısıtma – 1924

Şimdiye kadar odalar, soba veya şömine ile bireysel olarak ısıtılması gerekiyordu. Bu merkezi ısıtma kazanı ve buna bağlı system sayesinde ilk kez bir çok radyatörü, tek bir merkezi ısıtıcı üzerinden ısıtmak mümkün olmuştur. Böylece Vaillant tekrar bir ilke imza atmıştır.

Bir sonraki büyük fikir sayesinde banyolarda geniş alanlar yaratılmıştır - 1905

Vaillant, duvar tipi sıcak su ısıtma cihazını (Şofben) üreten ilk üreticidir.

Bir tavşan markanın yüzü oldu – 1899

Johann Vaillant, bir paskalya Pazar günü bir dergiyi karıştırırken, yumurtadan çıkan bir tavşan resmi görür ve aniden bu tavşanın kendi markasını temsil etmesi kararını verir. Şirketin kendisi gibi, bu logo yıllar geçtikçe bir çok kez modernize edilmiş ve tüm Avrupa’da ısıtma teknolojisi alanında en iyi bilinen logosu haline gelmiştir.

İlk çığır açan yenilik – 1894

"Kapalı system" gazlı sıcak su ısıtıcısı ile Johann Vaillant, piyasada yeni bir çığır açmıştır. Her zamanki gibi ilk kez, kapalı boru içinden akan su, insanların herhangi bir şekilde zararlı gazlarla temas etmesini önleyerek gaz alevi sayesinde ısıtılmaktadır. Bu, banyoda devrim anlamına gelmektedir.

Harika bir hikayenin başlangıcı – 1874

Johann Vaillant ailesinin onuncu çocuğudur ve 1874 yılında büyük bir başarı hikayesinin başlangıcı olan kendi bakır dövme ve pompa üretim atölyesini kurmuştur.