Bul

Vaillant Türkiye

Vaillant Türkiye, Kasım 1992’de tümüyle yabancı sermaye ile kuruldu. O günden bu yana uzun bir süredir İstanbul Merkez ile İzmir, Adana, Ankara bölge müdürlüklerinde ve tüm yurda yayılmış yetkili satıcı ve servis ağıyla müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermektedir.

Vaillant, ısıtma ve havalandırma teknolojisi alanlarında uluslararası pazarlarda lider bir kuruluştur. Vaillant müşterilerine dünya çapında, ağırlıklı olarak yenilenebilir enerji kaynaklı, çevre dostu ve enerji tasarruflu ısıtma ve havalandırma sistemleri sunmaktadır.

Ürün portföyü, fosil yakıtlı ve akıllı kontrol sistemleri ile desteklenen termal güneş enerjisi ve fotovoltaik sistemler, ısı pompaları, düşük enerjili binalar için havalandırma sistemleri, ısı ve elektrik üreten kojenerasyon üniteleri ve yüksek verimli ısıtma cihazlarından oluşmaktadır. Kapsamlı bir servis portföyü ile de ürün yelpazesi tamamlanmaktadır.

Vaillant Türkiye, merkezi Remscheid, Almanya’da bulunan Vaillant Group şirketinin %100 iştirakli bir yan kuruluşudur. Vaillant Group ise 1874 yılında kurulan ve halihazırda hisselerinin tamamı kurucu aileye ait olan bir şirkettir.

Vaillant Türkiye, 1992 yılından beri Türkiye piyasasında faaliyetlerini sürdürmektedir.